Chcete, aby vaše dítě mlsalo zdravě? Připravte mu tyto pochoutky!

Zdravé mlsání

Děti možná více nežli kohokoli jiného velmi často honí mlsná. Rodiče se v takových chvílích setkávají s prosbičkami o čokoládu, bonbony, sušenky či jiné laskominy. Svědomitý rodič žádostem o dávku sladkého odolá, jenže i přesto chce svému dítku dopřát něco na zub. Pokud byste vaše děti krmili sladkostmi tehdy, když by si o to samy řekly, brzo byste z nich měli malé a nemotorné kuličky. V takovou chvíli přichází na řadu ovoce a zelenina, neboť tyto pochutiny jsou pro děti vůbec to nejzdravější. Rodiče to vědí, ovšem zkuste si to vysvětlit vašemu dítěti, když mu ve chvíli, kdy žádá čokoládu, podstrčíte jablko. S největší pravděpodobností neuspějete.

Tousty, se kterými zabodujete

Možná se to stává i vám: Dáte dítěti ke svačině chleba se šunkou, k tomu přihodíte několik kousků zeleniny a svačina leží na stole netknutá tak, jak jste ji tam položili. Nezoufejte, je to naprosto běžný jev, my však pro vás máme doslova hvězdný fígl, díky kterému zaručeně uspějete. A v čem spočívá kouzlo? Inu, seznamte se s vykrajovátky! S jejich pomocí vytvoříte zajímavou sváču, do které se dítko s chutí zakousne!

Sladké, ale zdravé špízy, které hrají barvami

Jak už bylo řečeno, ovoce je pro děti ideální sladkostí. Obsahuje cukr, po kterém děti touží, ale zároveň je o mnoho zdravější nežli sušenky či čokoláda. V tomto případě vsaďte na barevné špízy, při jejichž výrobě se fantazie meze nekladou. V podstatě můžete použít cokoli, co zrovna máte doma. Jednotlivé druhy ovoce nakrájejte na menší kousky a tradičně napíchejte na špejli. Úspěch zaručen!

Mini chlebíčky, které zachutnají

Dalším výborným tipem na chutnou a zdravou svačinku jsou mini chlebíčky. Spojte tvaroh s ovocem, nakrájejte si rohlík na malá kolečka a následně je potřete vzniklou směsí. I v tomto případě záleží jen na vás, které ovoce použijete, každopádně vaše dítko sladká svačina plná vitamínů rozhodně potěší.

Ovocné jednohubky

Pro zahnání menšího hladu či obrovské chutě na něco sladkého můžete využít ovocné jednohubky. Jednoduše nakrájejte ovoce na menší kousky a připravte si následující náplň: neochucený tvaroh smíchejte se lžící ovocného sirupu. Touto směsí ovoce natřete a navrch ještě párátkem připíchněte rozinku. Mňamka!

Fotografie publikována se svolením Serge Bertasius Photography FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>