Čteme dětem

čteme dětem

Než si dítko samo vezme do svých rukou knížku, může to trvat i několik let. Zvláště v dnešní době, kdy moderní technologie jsou na špičkové úrovni a dokážou vaše děti zabavit i na několik hodin. A možná to je ten důvod, proč raději šáhnete po moderních věcech, než těch klasických. Mezi klasiku patří obyčejná knížka, leporelo, pexeso. Knížka ale skrývá nejen krásná slova, úžasné příběhy, ale i ilustrace, či cenné informace.

Čtete si spolu

Už jako malé batole vnímá váš hlas, ačkoliv slovům příliš nerozumí. Zaujmou je barevné obrázky, a díky ním si můžou představit to, o čem povídáte. Doporučuje se dětem číst alespoň hodinu denně. Rozšiřuje se jim slovní zásoba, napodobují váš hlas a silně reagují na obrázky. I vy něco získáte čtením a to: dobrou komunikaci, další slovní zásobu, představivost, trpělivost, cit.  Budete-li mít u sebe časopis, knížku vždy jim ji ukažte a čtete jim. Nestyďte se, děláte to jen dobro vašich dětí.

Úžasná leporela

Nemusíte hned začínat číst s dětskými knížkami, na trhu existuje i jiná varianta. Jsou to leporela. Dají se vyrobit jak z plastu, tak papíru. Každé má své pro a proti. Plast ocení nejmenší človíčkové, kdy si můžou na nich obrousit první zoubky. A papír je vhodný pro starší děti, které si již dokážou sami otevírat knížku, někdy sem tam i vykreslit obrázek a podobně. Leporela mají úžasná barevná, ale i tvarová provedení, a vy díky obrázkům můžete podívat báječné pohádky a příběhy.

Pexeso

Divíte se, proč jsem napsala pexeso? Co to má společného se čtením? Jsou to jejich písmena a obrázky, které děti zaujmout. Naučí se rozpoznávat stejné obrázky, tvary, barvy, ale i písmena. Opakování je matka moudrosti a věřte, že i tak obyčejná hra, dokáže vaše dítko zaujmout.  Klidně u toho vyprávějte povídky, příběhy co vám se stalo, když jste byli malí.

 

Fotografie publikována se svolením od Ambro Photography FreeDigitalPhotos.net

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>