Děti a pravidelný pitný režim – tipů, jak je to naučit!

Děti a pitný režim

O důležitosti pitného režimu vás jistě nemusíme dlouze poučovat. Pravdou zůstává, že naučit se pravidelně pít, je mnohdy problém i pro dospělého člověka, natož pak pro malé dítě. Každý svědomitý rodič jistě moc dobře ví, že vést dítě k pitnému režimu je kolikrát běh na dlouhou trať. Děti zkrátka mají svojí hlavu. Mnohdy se můžete snažit jak chcete, ale váš potomek pravidelné pití odmítne dodržovat a v takové chvíli se můžete stavět na hlavu, ale jednoduše s ním nehnete. Zajímá vás, jak zajistit, aby dítko nezapomínalo pít i tehdy, když zrovna není pod vaším pečlivým dozorem? V dnešním článku vám přinášíme užitečné tipy, díky kterým se vaše ratolest naučí pravidelně pít i tehdy, kdy ho zrovna nebude sužovat strašlivá žízeň!

 1. Staňte se pro vaše dítko vzorným příkladem

  Není žádným tajemstvím, že děti s oblibou kopírují chování svých rodičů. Samozřejmě, mnohdy je to nevítaná vlastnost, ovšem co se pitného režimu týče, nyní tento zlozvyk jistě oceníte. Chcete-li, aby dítě pravidelně pilo, dělejte to také. Nejenže tak prospějete vaší ratolesti, ale i vaše tělo vám bude vděčné!

 2. Buďte chytří a ukryjte vodu do jídla

  Pokud vaše dítko odmítá pí, neházejte hned flintu do žita a zkuste k této situaci přistoupit chytře. Určitý objem tekutin dostane dítko do těla i prostřednictvím stravy. Vy toho můžete využít v jeho prospěch! Dítku nabízejte ovoce či zeleninu, vyhýbat se nemusíte ani polévkám.

 3. Připomínejte, ale nenapomínejte

  Jak už bylo řečeno, cílem je naučit vaše dítě pít i tehdy, když mu zrovna nestojíte za zády. Proto mu připomínejte, že se má napít kupříkladu vzkazem na lednici, sklenicí vody s přilepeným lístečkem, rozmístěnými lahvemi po bytě. V moderní době můžete využít i připomínku prostřednictvím mobilního telefonu.

 4. Zábavné pití

  Především menší děti pijí nejen ústy, ale současně i očima. Co to pro vás znamená? Zkuste jim pití co nejvíce zpestřit. Kromě zábavných skleniček můžete použít i pestrobarevná brčka či deštníčky, což dětská očka zaručeně nadchne. Výbornou možností je vložit do pití kousek oblíbeného ovoce.

 5. Voda nebo sladký nápoj?

  Jak je známo, nejideálnějším nápojem je čistá voda, ovšem u dítěte s ní pravděpodobně nezabodujete. Všechny děti dají raději přednost sladkým nápojům, které chutnají tak skvěle! Chcete-li, aby pitný režim co nejvíce dodržovaly, občas jim lehce ochucený nápoj dopřejte.

Fotografie publikována se svolením David Castillo Dominici FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>