Didaktické hračky

didaktické hračky

Pojem didaktická hračka se u nás objevila teprve před pár léty. Mnoho maminek, ale i v dnešní době moc netuší, o jaké hračky se vůbec jedná. A přitom si někdy s nimi hrají, pracují.

Co jsou to didaktické hračky?

Jedná se speciální hračky, které hrají zásadní roli při výchově dítěte. Dítě se s nimi učí poznávat svět. Jednak rozvíjí jejich smysly, ale i řeč, či psaní, počítání. Na tyto hračky si musí šáhnout, aby pochopily jejich význam. Tyto hračky jsou vhodné pro děti starších  2 let, kdy právě v tomto věku začíná dítko dosti vnímat svět kolem sebe. Výběr těchto hraček není lehkou, ani levnou záležitostí. Vaše dítko se nimi ale může setkat jak v mateřském centru, tak v mateřské školce.

Rozvoj jemné motoriky

jemná motorikaPrvním stádiem rozvoje jemné motoriky jsou didaktické hračky v podobě oko – ruka. Jedná se o pomůcky, které zlepšují manuální zručnost, šikovnost, obratnost, rychlost, pečlivost, ale i rozvíjí jejich dětskou fantazii. Mezi takové hračky patří různé tunely, kostky, vkládačky, prolézačky, ale i puzzle.

Rozvoj hrubé motoriky

Hrubá motorika je rozvoj především správného držení těla (koordinace). I zde jsou šikovné didaktické hračky v podobě molitanových stavebnic, ze kterých lze postavit prolézkový hrad, dům, ale i balační koule. Oběcně je známo, že pravidelné cvičení je dobré nejen  na psychiku, ale také fyzičku. Rozvoj hrubé motoriky se nejvíce zdokonaluje v předškolním věku, kdy děti  už dokážou rozlišit tvary po hmatu, rozeznat zvířata podle zvuku, ale i rozezají jemnější odstíny barev.

 

Obrázek: materskeskolky.cz, a-toys.cz,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>