Dítě a telefon

dítě a telefon

My, jako dospělí, si život bez mobilního telefonu nedovedeme představit. Neustále ho nosíme s sebou, a když na něho někdy zapomeneme, jsme strachy bez sebe, co se může stát. Mobilní telefon je určitý typ závislosti, který nám může zničit, nebo upevnit vztah, pomoc nám v těžkých obdobích a podobně.

První setkání s mobilním telefonem

Ačkoliv to tak nevypadá, ale dítě se s telefonem setká už v prvních dnech narození. Maminka, tatínek se jej neustále fotí, jak mají krásné miminko, rozesílá spousty zpráv s fotkou, či pořizují video. Nechtějí přijít asi o jedinou minutu, tohoto krásného človíčka, který se jim právě narodil. Sice to ještě nechápe, co je to za super novinku, ale pozoruje vás. A právě pohled na to, co děláte, je tím, čím se dítě stane závislým. Možná vám to tak nepřijde, ale zkuste se sami někdy zadívat na dítko, když držíte v ruce mobilní telefon. Jejich pohledy, ale i chování se změní. Pokud tedy nechcete, aby si vaše dítko s mobilním telefonem hrálo, rozhodně mu jej neukazujte už tak v raném dětství. Samozřejmě chápu, že se to uhlídat skoro nepodaří, ale bude-li mít telefon, nebo sms, raději si ji přečtěte, nebo volejte mimo dosah dětí.

Kdy dát dítěti první telefon

Kdy dítěti pořídil svůj telefon je otázkou do pranice. Znám hodně maminek, které dítěti pořídily telefon, až když děti byli na základní škole. Zhruba kolem třetí třídy.  Ale na druhou stranu jsou maminky, které dítěti dají telefon už kolem 5 roka života. Co je správně? Jedna věc je ta, že moderní technologie se neustále vyvíjejí, zlepšují a nelze je zastavit. Zhruba tak před 20 lety nikdo nevěděl, co je to mobilní telefon a k životu mu postačily hodinky, či spousta kamarádů. Ale dnes? Děti často sedí doma u PC, hrají si hry, povídají si přes sociální síť a jejich přátelé jsou jen imaginární. Propadli kouzlu moderního světa a k tomu bezpochyby patři i telefon. Nechci vám psát ani radit, kdy je dítěti dobré dát první telefon, důležité je si položit otázku, zda-li jej opravdu potřebuje a co můžete udělat proto, aby nebylo na něm závislé.

 

Fotografie publikována se svolením od Imagerymajestic Photography FreeDigitalPhotos.net

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>