Jak správně vybrat dětský koberec

dětský koberec

Dětský koberec je úžasná věc, které má všestranné využití Můžete na něm pohodlně ležet, skákat, plazit se, hrát si s autíčky a vláčky, ale i naučit se číslice, tvary a barvy.

Dětský koberec musí splňovat přísná bezpečností kriteria, obdobně jako hračky. Musí být zdravotně nezávadná, pevná, jemná na dotyk, aby dítěti při pádu nezpůsobilo poranění například odřeninu, ale i v horším případě popáleninu. Dětské koberce rozdělujeme do základních dvou skupin a to: koberec pro holčičky a koberec pro kluky.

Holčičí koberce jsou většinou růžové barvy s motivy panenek, zvířátek, domečků, pohádkových bytostí, ale i sluníčka či kytičky.

Klučíčí koberce jsou opravdu detailně propracovány, než ty holčičí. Jsou většinou modré, zelené barvy s motivy autíček, různých cest, vlaků, lodí, ale i dinosaurů, či robotů.

Rozdělní koberců dle věku dítěte

I podle věku dítěte se rozdělují koberce. Každé dětské období potřebuje jiné hračky, či věci k poznávání motivů, barev, tvarů a podobně.

Prvním období je batolící věk. Tyto koberce by měly být obzvlášť jemné, hebké, sametové. Musí se na něm cítit bezpečně, ale i teple. Koberce mají většinou jeden jasný obrázek například Medvídek Pú, kočička Hello Kitty a barva je jemnějších tónu (růžová, žlutá, krémová)

Předškolní věk. Zde dítko poznává různé tvary, barvy, motivy. Naučit se jich mohou jednak kreativními hračkami, pomůckami, ale i kobercem. Je to skvělá zábava, hra, ale i logické myšlení.

Školní věk. Škola není jen učení a učení, důležité je si také umět hrát, sportovat, poznávat nové věci. Tyto koberce mají motivy například anglické abecedy a k nim přiřazený obrázek, násobilku, ale i mapu světa.

Obrázek: houzz.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>