Jak vybrat jídelní židličky pro děti?

dle

Jídelní židličky pro děti jsou výborným pomocníkem při stolování. Odpadají zdlouhavé hry na kočku a myš, kdy dítko neustále odbíhá od stolu a vy jej naháníte s jídlem všude možně i nemožně. Pokud si však pořídíte jídelní židličku, máte jistotu, že budete konečně stolovat bezpečně a především kulturně! Tyto židličky však nemusí plnit pouze klasickou „jídelní“ funkci. Využít je můžete také pro volné chvíle – dítě si může v takové židličce, malovat nebo hrát. Plánujete výběr dětské židličky? Přečtěte si následující řádky.

Která židlička je nejvhodnější?

V dobách ne tak úplně minulých jsme tento problém řešit nemuseli. K dostání byla pouze jedna klasická dřevěná židlička bez zbytečných vychytávek a doplňků, která nadmíru plnila svou funkci, navíc byla masivní a bezpečná. Dnes je na trhu k dostání spousta moderních dětských židliček vyrobených z nejrůznějších materiálů. Jak si v této změti vybrat tu pravou?  Řešení je jednoduché – nevybírejte dle vzhledu, ale dle funkčnosti! Poslední výkřiky designérské módy nemusí nutně znamenat výhru.


Investici si dopředu pořádně rozmyslete

V první řadě je nutno uvědomit si, jak velkou částku z rodinného rozpočtu na výběr židličky ukrojíte. Vybírat si můžete jídelní židličky za pár stovek, ale výjimkou není ani židlička za několik tisíc. A co je na těchto předražených židličkách tak unikátního? Odpověď zní jednoduše – téměř nic. Pokud vás tedy neuchvátí netradiční materiály, ze kterých jsou židle vyrobeny,případně nějaké nadstandardní funkce.

Hygiena nade vše

Hlavním prvkem, dle kterého byste měli jídelní židličku pro děti vybírat, je snadná omyvatelnost. Dá se předpokládat, že židlička bude ze začátku v jednom kuse umazaná, případně pomalovaná nejrůznějšími barvičkami, které budou odrážet kreativitu vašich dětí. Děti totiž z vysoka pečou na luxusní potahy i nádherné lesklé metalizované povrchy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>