Kdo si hraje, nezlobí!

vajodite

Narození dítěte je tím nejkrásnějším obdobím v životě – na tom se zajisté shodneme. Jak ale dítko zabavit od útlého věku? Odpověď nabízejí dětské hry, které pobaví nejen vaše zlatíčka, ale také zbytek rodiny. Zde vám přinášíme alespoň pár osvědčených her, které ocení celá rodina.

Pro nejmenší děti

Doporučovat hry pro nejmenší děti je vcelku zbytečné. Každé dítko je specifické a také vývoj je u každého miminka jiný. V první životní fázi dítě poznává svět kolem sebe, členy rodiny, barvy, zvuky a další nezbytné součásti každodenního života. Nejčastěji je obklopeno pestrobarevnými hračkami, hrkávkami, plyšáky, chrastítky a dalšími nezbytnými „potřebami“. V útlém věku se děti mohou naučit krátké básničky, dělají paci paci, nebo ukazují, jak se mají. Další životní fáze však přináší nové, dosud nepoznané zábavné aktivity.

Pro větší děti

To „pravé období“ hraní her začíná u každého dítka jinak. Pokud si však myslíte, že je vaše dítkodostatečně pozorné a vnímavé, zkuste si s ním zahrát následující hry:

Čáp ztratil čepičku…

Tato hra je vhodná jak na doma, tak ven. Rodič říká básničku: „Pan Čáp ztratil čepičku, jakou mělabarvičku?“ a následně dodá některou ze širokého spektra barev – třeba zelenou. Dítko se musí rychle chytit zeleného předmětu v místnosti nebo přírodě. Hra procvičí poznávání barev i bystrost a rychlost.

Písmenková olympiáda

Na kousky papíru si napíšeme všechna písmenka abecedy. Papírky následně uložíme do klobouku, kšiltovky nebo kamkoliv jinam a postupně jednotlivé písmenka taháme ven. Na telefonu si nastavíme 5 minutový budík a po tuto dobu vymýšlíme nejrůznější slova na dané písmenko. Hra rozvíjí bystrost a slovní zásobu.

Fantazii se meze nekladou, spoustu zajímavých her můžete sami vymyslet nebo nahlédnout na internet. Staré známé pořekadlo totiž praví – kdo si hraje, nezlobí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>