Kupujeme Bio potraviny

Bio potraviny

Pod pojmem bio potraviny si mnozí představí to, že tato potravina byla vypěstována někde na poli, bez chemických postřiků. Částečně mají pravdu, ale aby potraviny, či výrobek byl bio, musel projít několika etapami. A to: musel zažádat příslušný státní orgán o to, aby jeho půda splňovala požadavky na pěstování bio potravin. Úředníci, nebo odborníci přes zemědělství (bio) mu na základě kontroly buď udělí tento certifikát, či nikoliv. Dále je to potravinářská kontrola. Kdy bio výrobek, musel projít těmi nejpřísnějšími zdravotně-nezávadnými kontrolami. Asi proto u nás není tolik bio českých produktů, jako jinde v Evropě. Jsme dosti malý stát a my se zaměřujeme spíše na těžký průmysl. Však se stačí podívat kolem sebe, kdy na nás koukají vysoké komíny, spousty průmyslových zón s firmami.

Ceny za bio potraviny

Ceny za tyto potraviny jsou někdy až o 100% dražší. Ačkoliv se výrobci snaží tuto cenu snížit, nikdy se nemohou dostat na ceny za konvenční potraviny. Důvod je jednoduchý. Nesmějí používat chemické prostředky proti škůdcům, velikost ani množství je omezeno na základě úrodnosti půdy, jsou stále pod přísnou potravinářskou kontrolou, složitá administrativa a nespočet testů.

Zdravější, chutnější

I když je jejich pořizovací cena příliš vysoká, vynikají především chutí a hlavně obsahem zdravých látek, jako jsou vitamíny, minerály, stopové prvky, kyseliny a jiné. Bio potraviny se nejvíce doporučují kojencům, kdy pravidelný a hlavně zdravý přísun potravin, je důležitým faktorem pro růst, vývin. Zkuste si sami porovnat například Bio mléko a klasické mléko v krabici. Ten rozdíl poznáte ihned. Vůně, barva, chuť. Ale jeho největším plusem je složení.

 

Fotografie publikována se svolením Salvatore Vuono FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>