Pověry, které se říkají o dětech a těhotenství: Věříte jim? 1. část

pověry o dětech a těhotenství

O dětech či těhotných ženách se toho povídá spousta, naštěstí je ale drtivá většina těchto pověr naprostá hloupost. Ničím nepodložené povídačky akorát tak děsí budoucí maminky, které se během nejkrásnějšího období  jejich životě bojí věšet prádlo či se něčeho leknout. Možná jste i vy zaslechla celou řadu historek tvrdících to, či ono, a nyní horečně přemýšlíte, zda tomu věřit či nikoli. Přeci jen, kdo ví! Věřte nebo ne, ale většina mýtů a pověr nemá se skutečností vůbec nic společného a pokud přeci jen něco ano, tak opravdu jen pramálo. Jaké jsou tedy nejčastější povídačky o těhotenství či dětech?

 • 1. Čekáte-li holčičku, ubírá vám to na kráse. Kluci tohle nedělají!

  Hned zkraje vám představíme jednu z nejrozšířenějších pověr, kterých se nastávající maminky slepě drží. Některým maminkám se během těhotenství stane, že jim kamarádka či někdo z rodiny řekne, že jim to velice sluší a vzápětí dodají, že určitě čekají kluka. Milé maminky, nevěřte hloupým báchorkám, neboť tento mýtus nebyl ničím potvrzen.

 • 2. V šestinedělí přináší návštěvy smůlu. Zavřete před nimi dveře!

  Další velmi rozšířený mýtus se týká návštěv, které maminku a miminko navštíví během šestinedělí. Tvrdí se, že mnoho návštěv přináší smůlu. A to je hloupost. Návštěvy vám domů přinesou leda tak nějaký virus či bacil, což je sice pro miminko nebezpečné, smůla mu ale opravdu nehrozí.

 • 3. Přiložíte-li si dítě po narození k levému prsu, bude levák. A naopak!

  Kdo tento mýtus vypustil z úst, nemohl být při smyslech. Jen blázen by věřil tomu, že mají prsa rodičky nějaký vliv na tom, zda dítě bude levák či pravák. Jestli si miminko při prvním kojení položíte k tomu či onomu prsu je jen na vás, ale věřte, že na levost či pravost to nemá absolutně žádný vliv.

 • 4. Ostříháte-li dítěti vlásky dříve, než mu bude rok, nevyroste!

  Možná jste slyšeli ještě hrůznější variantu této povídačky, která tvrdí, že stříháním vlásků do jednoho roku zkracujete dítěti život. Ať tak či onak, je to hloupost. Pravdou zůstává, že je to právě naopak, protože pokud vašemu dítku rostou vlasy skutečně rychle, jejich zastřižením mu ani neuberete na výšce ani na věku, ba naopak docílíte kvalitnějšího stavu jeho vlásků.

Fotografie publikována se svolením David Castillio Dominici FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>