Vybíráme dětskou postel

dětská postel

Zdravý spánek je to nejdůležitější pro správný růst vašeho dítěte. Dítě by během vývoje mělo mít alespoň dvě postele. První, nebo-li dětská postýlka je základem proto, aby si dítě naučilo spát ve své vlastní posteli, ale také aby mělo své soukromí, pocit jistoty. Tyto dětské postýlky si vyrábějí dle normy a je určitě dobré si před koupi tyto postýlky na místě přeměřit. Dále je to pevná matrace. Ideálně z kokosu, pohanky, molitanu. Kokos a pohanka jsou přírodní suroviny a velice dobře působí na psychiku miminka. Nebojte se toho, že by nějak způsobili alergií, či jiné zdravotní problémy. Tak jako postel je vyráběna dle normy, tak i matrace musí být certifikát o zdravotní nezávadnosti. Důkladně si tedy přečtete informace, z čeho se matrace vyrobená a jakou má nosnost.

Dětská postel

Dětská postel by se měla kupovat ideálně od dvou let dítěte. Ale setkala jsem se i z názorem, že dítě by mohlo být ve své posteli už i od jednoho roku. Záleží to ale na psychickém, ale i fyzickém vývoji každého jedince. Každá maminka tedy sama moc dobře rozpozná, kdy je ideální doba na svou dětskou postel. Je několik velikostí dětských postelí a to: 80 x 140 cm (160, 180, 200), al i 90 x 140 cm (160, 180, 200). Jakou si vybrat tedy velikost? Je-li vaše dítě většího vzrůstu a je velká pravděpodobnost, že bude i během dospívání veliká, rozhodně si vyberte velikosti 80 x 200 cm. Než dítě doroste do určité výšky, můžete postel „vycpat“ polštáři, či nějakou dekou. Základem jsou ale zábrany postele.  Zábrany by měly být ze všech strach. Je to proto, aby při spánku a přetáčení neupadli na podlahu, a tím by si mohli způsobit nějaké zranění. Pokud jste tedy dítěti už pořídily dětskou postel, teď musíte jen vytrvat v tom, aby si dítko na ni mohlo zvyknout a v klidu usínalo. Někdy jsou to i měsíce, než si dítě na postel zvykne, ale věřte, že jednou si zvykne.

Fotografie publikována se svolením od Boians Cho Joo Young FreeDigitalPhotos. net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>