Vybíráme dětskou postýlku

postel

Narození miminka se již neúprosně blíží, a pokud jste dosud dětskou postýlku nevybrali, máte nejvyšší čas. V dětské postýlce bude váš maličký drobeček v pořádku a bezpečí – pokud se ovšem budete držet našich rad a tipů. Výrobu i prodej postýlek pro miminka ovlivňuje celá řada norem a nařízení. Jak vybrat dětskou postýlku – to vám poradíme na následujících řádcích.

detska-postylkaKvalitní konstrukce je základ

Prvním krokem je výběr kvalitní konstrukce postýlky. V současné době existuje spousta materiálů, ze kterých se dětské postýlky vyrábějí. Pokud však chcete mít jistotu, že je konstrukce opravdu kvalitní, vybírejte dětské postýlky dřevěné. Ty totiž patří mezi nejoblíbenější a nejkvalitnější. Jedinou nevýhodou je vyšší cena, která je ale v porovnání s kvalitou přiměřená.

Polohovatelná postýlka pro vaše maximální pohodlí

Při výběru postýlky je nutno dbát na její funkčnost. Vybírejte proto takovou postýlku, která je polohovatelná. Bezprostředně po narození můžete postýlku zvednout a usnadnit si tak přístup k miminku. Pro děti, které si již začínají sedat a stoupat, je vhodné rošt postýlky snížit a zajistit tak maximální bezpečnost. Dbát byste měli také na mezery mezi jednotlivými příčkami postýlky. Příčky musí být takové, aby mezi nimi dítko nemohlo prostrčit hlavičku.

postylka-na-koleckachPořídili jste postýlku na kolečkách?

Postýlky na kolečkách usnadňují manipulaci. Při pořizování takové postýlky je však nutno ověřit si, zda je postýlka vybavená brzdnou zarážkou, která zajišťuje maximální bezpečnost dítěte. Před samotnou koupí ověřte stabilitu postýlky. Budete tak mít jistotu, že vás nepotká žádná nehoda, která by mohla mít opravdu nepříjemné důsledky.

Pokud se budete držet následujících rad, věříme, že se vám s minimálním úsilím podaří vybrat kvalitní postýlku, která bude bezpečným zázemím pro vašehonového člena rodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>