Vybíráte dětský nábytek? Tak to zajisté využijete následujících rad

nabytek

Zařizujete pro svého drobečka dětský pokojíček? Řešíte výběr nábytku? Nabídka vybavení dětských pokojů je pestrá, nicméně i v této oblasti byste měli dodržovat určitá pravidla. Je nutno klást důraz namaximální bezpečí dítěte, ale také na jeho věk. Pořízení dětského nábytku je sice jednorázovou investicí, nicméně bychom měli myslet na to, že nábytek „poroste“ s dítětem. Podívejme se tedy spolu na to, na co bychom neměli při výběru zapomenout a čeho se naopak vyvarovat.

ulozny-prostorDostatek úložných prostor

Všichni to známe – událostí k obdarování našeho zlatíčka je spousta. Narozeniny, jmeniny, vánoce apod. znamenají jediné – příval nových hraček a jiných dárkových předmětů. Kam je ale uložit? Právě v tomto případě oceníte nábytek s dostatkem úložných prostor. Další zajímavostí je fakt, že dítě potřebuje až třikrát více úložného prostoru, než dospělý. Jednoduché pravidlo proto zní – čím více šuplíků a skříněk, tím lépe!

Pozor na úrazy!

Jak je známo, dítka jsou zvídavá a dostanou se (téměř) všude. A co může být zábavnějšího, než pokojíčková džungle plná nejrůznějších míst, na která se dá vylézt, zavěsit, posadit…? Myslete proto na pečlivé zajištění skříní, minimum ostrých hran a bezchybnou stabilitu nábytku. Spousta úrazů je zapříčiněna špatně ukotveným nábytkem, který se jednoduše převrhne a dojde k nepříjemnému zranění.


Dětská postel = nejdůležitější prvek místnosti

Připravujete-li pokoj pro starší děti, které již nevyžadují noční přítomnost rodičů, měli byste se zaměřit na pečlivý výběr postele. Postel se může stát dominantou pokoje a to díky současným trendům, které nabízejí spoustu barevných i designových variací. Vybírat můžete postele dvoupatrové doplněné o pracovní plochu v prvním patře nebo postele klasické. K prodeji jsou však také nabídnuty zajímavější kousky – závěsné postele, případně postele představující hlavní hrdiny oblíbených dětských seriálů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>