Znáte pravidla dětských hřišť? 1. část

Dětská hřiště

S panujícím jarem přichází i příznivější počasí, díky kterému spousta maminek vyráží se svými dítky na dětská hřiště. Po nekonečně dlouhé zimě, kdy jste si mohli maximálně venku postavit sněhuláka, ale sníh a nízké teploty vám neumožnily zdržovat se na čerstvém vzduchu déle, než by bylo zdrávo, tento fakt drtivá většina milujících matek vítá s nadšením. Nejenže tak vašim dětem dovolíte hrát si s ostatními dětmi, ale i vy si můžete popovídat s jinými maminkami. Ještě než ale na jedno takové hřiště vyrazíte, měli byste znát určitá pravidla, která se k nim pojí. Víte, jaká nepsaná pravidla dětská hřiště zahrnují a co všechno byste měli dodržovat?

  1. Vysvětlete svému dítku, jak se má chovat k ostatním

    Děti jsou nevyzpytatelná stvoření, což ví všechny maminky. Právě proto jsou dětská hřiště často svědky mlácením se po hlavičkách kyblíčkem, pískem v očích a neutišitelným pláčem. Proto byste vaší ratolesti ještě před vstupem na hřiště mělo vysvětli, jak by se mělo chovat k ostatním, případně jak se má zachovat, stane-li se samo terčem útoku.

  2. Branka na hřišti hlásí“ Zavři mě!“

    Branka není na dětském hřišti umístěna jen tak pro nic za nic. Nejenže se tak na dětské území nedostanou kolem pobíhající psi, ale žádné dítko neuteče mimo prostor pro hraní, kde by se mu mohlo cokoli stát. K tomuto pravidlu se pojí další: nepouštějte děti z ohrazeného prostoru. Pokud se při vstupu na hřiště srazíte s dítkem, které se bude snažit dostat za branku, určitě jej nepouštějte ven. Co když právě toto dítko v nestřeženém okamžiku uniklo svým rodičům?

  3. Hlídejte vaše dítko, ať si příliš dlouho nehraje na jednom místě

    Kromě správného chování bystě dítku měli říci i to, že jsou hračky určené pro všechny děti. Proto byste ho neměli nechat hrát si dlouho na jedné houpačce, neboť na ní jistě čekají i další děti. Deset minut je tak akorát, pak klidně počkejte, až na vás zase přijde řada.

Fotografie publikována se svolením Tungphoto FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>